723 589 614 info@rcmysak.cz

Ostatní naše kurzy

Kurz jemné motoriky - Šikulky

Šikulky je kroužek, v němž děti začínají již od 18 měsíců a pokračují až do předškolního věku. Jsou rozděleny do skupinek podle věku a schopností. Nejde o výtvarný kroužek, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Lekce jsou různorodé a na každé z nich se naučí něco nového. Děti trénují navlékání korálků, modelují, pracují s papírem, vymýšlejí různé skládanky, zkrátka všechno, co rozvíjí jejich prstíky, aby byly motoricky šikovnější. Každá lekce je zaměřena na jinou oblast a děti se vždy těší, co nového budeme tvořit. Své výrobky si pak šikulky odnesou domů, pochlubit se rodičům a sourozencům. Nevěřili byste, že rok a půl staré dítko zvládne vzít do ruky jehlu a nit a kousek ušít.

Děti mají velkou snahu a motivaci, chtějí úkol zvládnout. V odpovídajících podmínkách a pod dohledem dokáží všechno. Rozvoj jemné motoriky znamená rozvíjení jemných pohybů, jejich koordinaci, zlepšení celkové pohyblivosti a obratnosti.

Dítě se zdokonaluje v manipulaci s předměty, včetně pohybů rukou a prstů, ale i očních pohybů například při čtení. Porušená motorika často vede k poruše vývoje řeči. Také proto je procvičování jemné motoriky tak důležité pro správný vývoj dítěte i pro získání jeho zdravého sebevědomí.

 

Myšákova hernička ve Společenském domě v Neratovicích – vchod ze zadu od kina ze Smetanovy ulice

Tanečky

Kroužek je vhodný pro všechny děti, holky i kluky od 3 do 6 let, mající rády pohyb a hudbu. Děti se naučí koordinovat své pohyby, vnímat hudbu, osvojí si správné držení těla a zlepší si svou fyzickou kondici. Součástí lekcí je také hraní různých tanečních her. Výuka probíhá zábavnou formou pod vedením milého lektora. Na kroužek není třeba speciální oblečení, důležité je pouze to, aby se dítě cítilo pohodlně a nic jej neomezovalo v pohybu (sukýnky, šatičky, elasťáky, tepláky, tričko apod.). Tančíme na koberci, obuv není potřeba.